Owsiak nie wytrzymał po obejrzeniu materiału TVP. Zmiażdżył telewizję jednym wpisem!

Jerzy Owsiak, przewodniczący Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udostępnił za pośrednictwem swojego Facebook’a obszerny wpis, w którym uderza w TVP. Wypunktował błędy telewizji, które popełniono w jednym z materiałów. Owsiak nie wytrzymał i zabronił wstępu obecnej TVP na imprezy przez niego organizowane. “TVP łże” – rozpoczął z grubej rury.

Chciałem napisać poważniej i w tonie bardzo rzeczowym, ale ten news jest tak abstrakcyjny, że przypomnę hasła wypisywane hasła pod koniec lat 80-tych na murach polskich miast.
Abstrakcją jest robić rzeczy tak idiotyczne, durne, żeby nie powiedzieć żenujące, że nawet my stwierdziliśmy, że nie będziemy się z tym szarpali formalnie, nie będziemy wysyłać pism do Rady Etyki Mediów, pism prawniczych pisanych prawniczym językiem, wszelkiego rodzaju pozwów, które tak na końcu są jak pisanie na Berdyczów.
Tylko gwoli faktów przeczytajcie – telewizja Łódź, regionalna, wysyła dziennikarza aby porozmawiał z Hipisem, wokalistą kapeli Łydka Grubasa. Hipis rozmawia z życzliwie nastawionym do świata muzycznego dziennikarzem
” – czytamy.

Dziennikarz montuje materiał, zanosi do redakcji, a redakcja w kolejności montuje materiał ilustrując go materiałem muzycznym. Materiał jest po chamie, bez żadnego pytania o zgodę (dalibyśmy), w złej jakości (od nas dostaliby dobrą) z naszego Festiwalu Pol’and’Rock Festival, który jak każdy materiał ma swój logotyp Kręciołatv. Logotyp, nie uwierzycie, w sposób idiotyczny, co widać na załączonym obrazku, po chamie i niestarannie jest zamazany. I nie dość, że wymazany logotyp, to państwowo-telewizyjny analfabeta napisał „rapapra” zamiast „rapapara”, a zamiast Pol’and’Rock napisał POLANDROK. Nie wierzę, nawet mnie jest trudno w to uwierzyć! Co za gamonie 😉 A następnie materiał wyemitowano na antenie TVP. Słowo nieprofesjonalna telewizja byłoby słowem zbyt grzecznym i za eleganckim. Absolutna chamówa, która tylko stawia kropkę nad i. Nigdy, przenigdy, obecna TVP nie zagości na żadnej naszej imprezie, jeśli nie potrafi uprawiać rzetelnego dziennikarstwa nawet w tak podstawowych sprawach. Kłamiecie, manipulujecie, robicie to niestarannie i gdybym jeszcze raz powołał się na czasy PRL-u, gdzie napisy „TVP łże” były obecne w całej Polsce, mógłbym Was porównać tylko do agencji sowieckiej TASS.
I na koniec jedna prośba, szkoda czasu na krytykę, ale za to pośmiać się możemy i owszem
” – zakończył pozytywnym akcentem Owsiak.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/jerzyowsiak, flickr/Piotr Drabik
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak