Owsiak ogłasza ogromny bojkot! Jego odbierający mowę apel rozsadził sieć

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak wzywa do bojkotu Telewizji Polskiej! Działacz charytatywny zrobił to za pośrednictwem swojego oficjalnego konta na Facebooku. Jego odbierający mowę apel rozsadził sieć! Kto Gdańska, ręka do góry. Co roku, od wielu lat, otrzymywałem zaproszenia od Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na wspólną, lipcową, rodzinną fotę Gdańszczan. I nigdy na tę fotę nie dojechałem. I pozostaje mi tylko żałować, żałować, żałować… – czytamy na wstępie. 

Dzisiaj, kiedy w sposób nieprawdopodobnie szyderczy, pogardliwy – żeby nie użyć gorszych słów, bo zaraz będę szargany po sądach – Telewizja Polska rozpoczęła kampanię nienawiści w stosunku do Pani Prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i generalnie w stosunku do Gdańszczan, ja Was pytam – kto z gdańska? Ręka do góry! Wydaje mi się nawet, że nie powinienem napisać „Telewizja rozpoczęła”. Bardziej pasuje określenie, że na moment, po tragicznej śmierci Prezydenta Adamowicza, trochę „przyhamowała”, aby teraz ruszyć z jeszcze większą mocą propagandy, która o dziesięć długości wyprzedziła tą PRL-owską z Dziennika Telewizyjnego. Jak można powiązać zabytkowy tramwaj z Wolnego Miasta Gdańska z nazistowskimi ideami sugerując, że uruchamiając ten piękny pojazd pragniemy tej nazistowskiej rzeczywistości? – kontynuuje Owsiak.

Dlatego ja, Gdańszczanin (ur. 6 października 1953 roku w szpitalu przy ulicy Kartuskiej), zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich Gdańszczan w Polsce i na całym świecie, abyśmy jednym, wspólnym czynem, raz na zawsze WYŁĄCZYLI W SWOICH TELEWIZORACH PROGRAMY TELEWIZJI POLSKIEJ. Możemy pisać petycje, możemy zbierać podpisy, możemy wynająć kancelarię prawną, ale chyba lepiej będzie, jak po prostu wyłączymy telewizję publiczną (TVP) i spróbujemy powalczyć, aby abonament telewizyjny nie był obowiązkowy. Przynajmniej w dzisiejszych czasach, moim zdaniem, jest to absolutne nadużycie, kiedy wpłacane przez nas pieniądze są wykorzystywane do tworzenia przekazu sprzeniewierzającego się pojęciu telewizji publicznej. – dodał.

Przypominam, że 3 lata temu wymazano w programie informacyjnym serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy naklejone na kurtkę gościa tego programu. Przypominam także, że ja nie pierwszy raz mówię na ten temat. Zwracałem się także bezpośrednio do Telewizji Polskiej, która nigdy nie potrafiła odpowiedzieć jasno na zadane przeze mnie pytanie, na przykład czy Pan Prezes, czy także pracownicy TVP, płacą abonament. Ja płacę więc protestuję, ale to już moja ostatnia płatność. Jesteście telewizją polityczną, jednokierunkową i w żaden sposób nie próbujecie uspokajać polskich nastrojów, wręcz przeciwnie – napuszczacie ludzi na siebie, często mijacie się z prawdą, dyskredytujecie, zniesławiacie, a czasem, jak w przypadku Gdańska, robicie rzeczy podłe.

Gdańszczanie, gdziekolwiek jesteście w Polsce i na świecie – trzymajmy się razem, wspierajmy Panią Prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, która tak jak jej poprzednik pragnie, aby Gdańsk był miejscem radosnym, kolorowym, wspaniałym, pełnym przyjezdnych, którzy podziwiają jego architekturę oraz fantastyczny klimat. Nie dajmy sobie tego odebrać!!!

Fot. 1 – Ja na lwie. Gdzie jest ten lew? 2 – ja to ten w kratkę, na ulicy Kartuskiej. – zakończył.

Źródło: Facebook.com Jurek Owsiak
Foto: YouTube.com Telewizja Republika screen