Owsiak ostro o skandalicznym zachowaniu polityków PiS w Sejmie. “Tego Państwa nie ma!”

Dzisiaj w Sejmie doszło do skandalicznej sytuacji. Prezes Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś, przedstawił w Sejmie sprawozdanie dotyczące nieprawidłowości przy organizacji tzw. wyborów kopertowych. Te miały odbyć się 10 maja 2020 roku. Jak już wiemy, na ich organizacje przeznaczone zostało 70 milionów złotych, a do samych wyborów nigdy nie doszło. Gdy podszedł do mównicy Sejmowej, politycy Prawa i Sprawiedliwości postanowili opuścić salę plenarną. Sytuacja ta rozwścieczyła prezesa WOŚP, Jurka Owsiaka. Ten ostrym wpisem na Facebook’u postanowił wbić szpilę partii rządzącej.

Tego Państwa nie ma! Dzisiejsze sprawozdanie Najwyższej Izby Kontroli dotyczące wyborów kopertowych złożył szef NIK wybrany na to stanowisko przez obecnych rządzących, którzy z kolei dzisiaj opuścili Salę Sejmową w czasie jego wystąpienia. Jego wypowiedź była niezwykle ważna, bo była to obiektywna ocena tego zdarzenia wygłoszona przez obdarzonego zaufaniem rządu, a mam nadzieję, że także społeczeństwa – szefa NIK. Nie została jednak wysłuchana przez tych, którzy zmarnotrawili około 76 mln PLN publicznych pieniędzy” – pisze Owsiak.

Nie było rządzących na Sali Sejmowej w tak ważnym momencie odpowiedzialności przed nami – tego Państwa nie ma!!!
Przypominamy, Naród w czasie walki z pandemią wspomógł działania Fundacji WOŚP aby skutecznie wspierać szpitale, ratowników, ośrodki zdrowia, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja. Dzięki zaangażowaniu Polaków mogliśmy przekazać sprzęt o wartości około 70 mln PLN. Te działania naprawdę ratowały życie i zdrowie ludzkie
” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/patrykmichalski, youtube/TVN Style
Źródło: facebook.com/jerzyowsiak, natemat.pl