Owsiak rozniósł internet. Ten hitowy wpis bije REKORDY popularności!

Jerzego Owsiaka każdy zna. Jest on założycielem i prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która co roku pomaga tysiącom ludzi w naszym kraju. Nie jest on w dobrych stosunkach z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Krystyną Pawłowicz. To właśnie do jej wpisu postanowił się odnieść.

Krystyna Pawłowicz skomentowała na Twitterze zdjęcie starszego człowieka z tabliczką z napisem „Konstytucja” nazywając ją śmieciem. Co oni z tego starszego człowieka zrobili …? Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu,to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi by publicznie poniżał sam swą godność… Pewnie robi to za jakieś marne grosze..Łobuzy ! – napisała. W obronie starszego mężczyzny stanął wcześniej wspomniany Jurek Owsiak. „Szanowny Panie Bogusławie. Nie znamy się osobiście. Wiem jednak o Panu, że był Pan współtwórcą i szefem Amnesty International w Polsce. Wiem też, że został Pan odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderem Odrodzenia Polski za swoje zasługi jako działacza opozycji demokratycznej. Tak się składa, że otrzymaliśmy ten Krzyż w tym samym, 2011 roku. Ja 26 maja, Pan 11 września. Przepraszam Pana z całego serca za haniebne słowa zawarte w pełnym szyderstwa wpisie Krystyny Pawłowicz, która napisała na Twitterze (pisownia oryginalna): „Co oni z tego starszego człowieka zrobili …? Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu,to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi by publicznie poniżał sam swą godność… Pewnie robi to za jakieś marne grosze..Łobuzy !”.” – rozpoczął swój wpis.

„Przeczytałem, Panie Bogusławie, że Pan od kilku lat w taki właśnie sposób, stojąc na ulicach, wyraża swoje poglądy, do których ma Pan prawo, a Pana wspaniała, godna szacunku działalność jeszcze bardziej kieruje moje w Pana stronę uznanie. Mam ten sam order i w moim odczuciu Krystyna Pawłowicz wyraziła się w sposób podły, chamski również o mnie, sugerując, że współczesne, wysokie odznaczenie Rzeczypospolitej Polskiej jest śmieciem. A jeśli użyła słowa „śmieć” w stosunku do słowa Konstytucja, to jeszcze bardziej, jako profesor prawa, wykazuje swoją nienawiść i brak jakichkolwiek hamulców moralnych.
Panie Bogusławie, zawsze będę stał w obronie takich osób jak Pan i będę publicznie protestował przeciwko takiemu językowi pogardy i nienawiści. Tak, jak stanąłem w obronie Prof. Władysława Bartoszewskiego, kiedy Krystyna Pawłowicz nazwała go pastuchem, tak dzisiaj zwracam się z gorącą prośbą do Polek i Polaków – wyrażajcie głęboki i zdecydowany sprzeciw przeciwko takim wpisom. Oddawajmy szacunek ludziom, którzy bronią praw ludzi upodlonych i często bestialsko traktowanych na całym świecie, a mimo to są w Polsce traktowani z takim szyderstwem. Dyskusja wokół tego wpisu sięgnęła dna, co dodatkowo powoduje u mnie wielki wstyd. To wstrząsające, że pozwalamy sobie w dyskusji publicznej na taki brak szacunku dla człowieka w podeszłym wieku. Niestety, Krystyna Pawłowicz jest chroniona immunitetem poselskim i chroni ją to przed wszelką odpowiedzialnością. Ale przecież nic nie trwa wiecznie i prędzej czy później, niewykluczone, że także Krystyna Pawłowicz, jako seniorka, skorzysta z jednego z 8300 łóżek, które Fundacja WOŚP kupiła dla geriatrii.”
– zakończył.

Źródło: natemat.pl
Foto: facebook.com/jerzyowsiak