Owsiak rozsadził internet! Jego list do Jakiego podbija internet

Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, nie ma łatwo z obecnym rządem. Od dłuższego czasu próbują zniszczyć to co sam budował przez tyle lat. Ciągle i skutecznie z tym walczy, a jednym z głównych przeciwników WOŚP jest Patryk Jaki. Owsiak wystosował do niego na swoim profilu facebook obszerny list.

Do sztabu wyborczego Patryka Jakiego. Jako Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bardzo proszę, aby w Państwa wystąpieniach przedwyborczych nie składać deklaracji dotyczących zbliżającego się Finału WOŚP. Zwłaszcza Państwu trudno jest określać, czy będzie to Finał piękny, wspaniały czy „najbardziej okazały”, jak to miało miejsce w programie „Tak jest” wyemitowanym wczoraj w stacji TVN24. Tak się składa, że o uroku Finału stanowią organizatorzy, wolontariusze i Ci, którzy z ogromną życzliwością i osobistym zaangażowaniem Orkiestrę wspierają, nie tylko w Polsce, ale od jakiegoś czasu także na całym świecie. I czynią to bez względu na swoje przekonania polityczne, religijne – czynią to, ponieważ zależy im na zdrowiu i życiu Polaków. Trudno oczekiwać od Pana – Panie Jaki, w tej sprawie życzliwości, ponieważ w swoim wystąpieniu podczas 26. Finału podał Pan uczciwość Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wątpliwość, wręcz sugerując nieprawidłowości i nieścisłości w naszym działaniu. A także wypowiedział Pan, w kontekście WOŚP, bulwersujące słowa o „cywilizacji śmierci” – skrzywdził Pan w ten sposób sympatyków, wolontariuszy i organizatorów WOŚP w całej Polsce. Trudno także zgodzić się ze zwyczajami panującymi od 3 lat w Telewizji Polskiej, która to telewizja wspierając Pana – no bo w sumie jest to Pana telewizja – wprowadziła całkowite embargo na działania Polaków w ramach WOŚP. – rozpoczął.

Szanując każde działania wolontariackie służące pomocy Polakom w rozwiazywaniu ich problemów, nie mogę się – jako podatnik i płatnik abonamentu telewizyjnego, choć dzisiaj już tylko w wyniku gróźb o karach, grzywnach i wtrącaniu do więzienia – zgodzić z tym, że największa społeczna akcja, mająca ponad ćwierć wieku tradycji, akcja, o której z szacunkiem mówi się na całym świecie, nie ma dostępu do telewizji narodowej. Traktuję to jako stan przejściowy, bo mając ponad 6 dych na karku, byłem już także świadkiem, jak publiczna telewizja z dnia na dzień zmieniała się w swoim wyrazie o 180 stopni, a jej dyrektorzy i tworzący ją ludzie nie wiedzieli, gdzie ze wstydu się podziać. Oczywiście Ci, którzy poczucie tego wstydu mieli jeszcze w sercu. Niech więc Pan, i Pana sztab, nie rozdziela łask i obietnic dotyczących naszych działań, My doskonale wiemy, jak skutecznie zorganizować Finał i w odróżnieniu od polityków – nigdy w naszych działaniach nie zapraszaliśmy na zbiór gruszek z wierzby. Na wszystko trzeba zapracować, trzeba mieć wiedzę i doświadczenie. A później to, co od Polaków dostajemy, trzeba solidnie, uczciwie, rzetelnie i zgodnie z potrzebami rozdzielić. Oczywiście, podczas Finału Pan i Pana ludzie wiedzą gdzie nas znaleźć, więc zawsze będziemy się cieszyli, jeśli ktoś z Was wesprze wolontariusza wrzucając choćby 1 grosz do skarbonki – zakończył.

Źródło: polityczek.pl
Foto: youtube/newslubuski.pl