“Panie Ziobro…”. 14-latek z Krapkowic zabrał głos po wizycie policji w jego domu!

Protesty, które pod koniec października wybuchły po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji trwają do dziś. Mimo że nie gromadzą one już tylu manifestantów, co na początku, to wciąż jest to jeden z najgłośniejszych tematów w kraju. We wtorek media obiegła zaskakująca informacja z Krapkowic (woj. opolskie). Do domu 14-letniego Macieja zapukała policja za udostępnienie na Facebooku postu, który miał dotyczyć Strajku Kobiet.

Co ciekawe 14-latek w momencie, kiedy do drzwi jego domu zapukała policja miał zdalne lekcje. Dziś odniósł się do całej sprawy na specjalnej konferencji. Kilka gorzkich słów skierował w stronę Zbigniewa Ziobro. Ja chciałem tylko podkreślić, że informacje o Krapkowickim spacerze, zaplanowanym na 18 listopada bieżącego roku udostępniło blisko 300 osób, a wniosek do sądu zostanie skierowany tylko przeciwko mnie. Te sposoby Ziobry, polegające na zastraszaniu nastolatków przez policję poznaliśmy już wcześniej w Olsztynie, gdzie dziewczyna w moim wieku, bezpodstawnie, tak jak ja została oskarżona o organizację spaceru. Sąd sprawę oddalił. Wszyscy mamy nadzieję, że w tej sprawie będzie podobnie – mówił.

Rzeczniczka Komendy w Krapkowicach wydała oświadczenie, gdzie informuje, że rozmowa miała jedynie charakter informacyjno-profilaktyczny, po czym mówi, że sprawa trafi do sądu. Dobra profilaktyka! Profilaktycznie pozwijmy też ludzi, którzy sprzeciwiają się władzy, w jakikolwiek sposób. To przecież kryminaliści! Panie Ziobro, nie musi Pan dziękować za pomysł. Nie ma za co. Chciałbym odnieść się jeszcze do policjantów, którzy przeprowadzali u mnie interwencję. Panowie, następnym razem nie próbujcie nadużywać władzy, zakazując mi przebywania w miejscu publicznym, czy zakazując mi publikowania postu informacyjnego na FB, bo “jestem niepełnoletni”. Nie ma już panie wice komendancie ustroju, w którym panowała zasada “Dzieci i ryby głosu nie mają”. Dawajcie też dochodzić obywatelkom i obywatelom do głosu i nie okłamujcie dyrekcji szkoły. Nie damy się uciszyć – dodał.

Czytaj dalej

Źródło: opowiecie.info
Foto: YouTube.com Leszek Myczka, Onet News screen