Pawłowicz nie przewidziała takiej riposty. Sikorski hitowo odpowiedział na jej słowa!

Poseł Lewicy, Tomasz Trela udostępnił na Twitterze wpis, w którym uderza w sędzię Trybunału Konstytucyjnego, Krystynę Pawłowicz oraz Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Julię Przyłębską. „Osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego bierze po prostu w łapę. Jestem ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską?, ktoś coś, może panie i panowie z @pisorgpl?” – napisał.

Na te słowa zareagowała jedna z internautek, pisząc: „W każdym normalnym systemie sądowniczym ten i***a miałby już pewną przegraną w procesie wytoczonym przez obie panie. W Polsce najprawdopodobniej dostałby odszkodowanie„. Na jej słowa odpowiedziała zaatakowana przez Trelę Krystyna Pawłowicz. „Sądy wychowują do agresji i ataku na innych,zachęcają do popełniania najbardziej niegodziwych przestępstw. Zajmują się „sądowymi” etapami ataków na tych,których orzekający sędziowie z politycznych powodów nienawidzą Sędziów nie szanuję i nie życzę sobie, by też mnie tak nazywano” – stwierdziła.

Europoseł Radosław Sikorski znany z częstego wytykania błędów politykom obozu prawicowego wytknął sędzi Trybunału Konstytucyjnego błąd. Zasugerował, że mogła ona złamać jeden z zapisów kodeksu Krajowej Rady Sądownictwa. „Czy taki wpis nie ubliża aby godności stanu sędziowskiego i nie powinien być podstawą do złożenia z urzędu?” – celnie zripostował Pawłowicz. Na ten moment nie pojawiły się żadne informacje na temat wszelkich konsekwencji, które ponieść miałaby była posłanka PiS.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Radosław Sikorski – kanał oficjalny, youtube/Onet News
Źródło: twitter.com/sikorskiradek, twitter.com/KrystPawlowicz, twitter.com/poselTTrela