Pawłowicz się doigrała! Poseł Trela złożył zawiadomienie do prokuratury. „Nikt nie jest świętą krową, nawet koleżanka prezesa”

Jakiś czas temu głośno było o utajnieniu na mocy decyzji prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julii Przyłębskiej majątku pięciu z sędziów wspomnianej instytucji. Poseł Lewicy, Tomasz Trela skrytykował tę decyzję na Twitterze. „Każda osoba publiczna, pracująca za pieniądze podatników, musi składać oświadczenia majątkowe. O utajnieniu tych informacji może myśleć tylko ktoś nieuczciwy, kto ma coś na sumieniu. Żądamy od prezes Manowskiej i Przyłębskiej odtajnienia oświadczeń sędziów paraTrybunału. #Jawność” – napisał.

Na jego słowa zareagowała wówczas w skandaliczny sposób sędzia TK, której majątek został utajniony, Krystyna Pawłowicz. Nazwała go m.in. chamem, łobuzem czy łachem. „Lewacki pos.T.TRELA chce ujawnienia mego stanu majątkowego… Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski ! Udowodnij najpierw, że brałam łapówki ! V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana, pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy” – napisała. Jak się okazuje, poseł Trela nie planuje puścić jej tego płazem. W opublikowanym dzisiaj na Twitterze wpisie poinformował, iż złożył przeciwko Pawłowicz zawiadomienie do prokuratury. Stwierdził, że nikt nie jest bezkarny, „nawet koleżanka prezesa”. Jego wpis wraz ze zdjęciem, na którym pozuje ze wspomnianym dokumentem, można zobaczyć poniżej.

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/poselTTrela, youtube/Reporter Tuba Wyszkowa
Źródło: twitter.com/poselTTrela, twitter.com/KrystPawlowicz