Piasecki starł się z Mullerem na antenie TVN24! „17 minut nie mógł Pan wytrzymać bez…”

Pod koniec ubiegłego roku portal tvn24.pl podał, że żona Mateusza Morawieckiego miała sprzedać działki we Wrocławiu za 14.9 mln zł, podczas gdy kupione zostały one w 2002 roku od Kościoła za 700 tysięcy złotych. Niedawno do sprawy powróciła „Gazeta Wyborcza”, która ujawniła, że „biznesmen, który wyłożył prawie 15 mln zł na odkupienie działki od żony premiera, wraz z grupą przyjaciół i wspólników, w tym znajomą Iwony Morawieckiej ze studiów, od lat przejmują nieruchomości po BZ WBK”.

Gościem na antenie TVN24 w czwartkowym wydaniu programu Konrada Piaseckiego, „Rozmowa Piaseckiego”, był rzecznik prasowy rządu Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Muller. Pomiędzy rozmówcami doszło do ostrej sprzeczki. „Niech mi pan po ludzku wytłumaczy, w imię czego pani Morawiecka tego majątku nie pokaże?” – zapytał dziennikarz. Muller odpowiedział, że pytanie tego typu można zadać żonie każdego polityka, lecz Piasecki doprecyzował, iż chodzi o żonę premiera. „Żona pana premiera wypełnia wszelkie przepisy prawa, które są w tym zakresie. Niech pan zobaczy na Europę, gdzie są takie rozwiązania? Bo warto w tym zakresie porównywać się do innych krajów. […] To buduje takie wrażenie domniemania winy, bo jak Donald Tusk teraz rozdzielił majątek ze swoją żoną, to też jest winny, tak?” – odpowiedział rzecznik PiS.

Nie jest tajemnicą, iż politycy obozu władzy lubią atakować przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska, w każdej możliwej sytuacji. Mullerowi wytknął to także prowadzący program. „17 minut wytrzymał pan bez przywołania Donalda Tuska. Jak Donald Tusk zostanie premierem, to tak, oczekuję też, że jego żona ujawni swoje oświadczenie majątkowe. […] Proszę nie odwracać uwagi od oświadczenia majątkowego żony premiera Donaldem Tuskiem” – powiedział. „Ja nie mam żalu do Donalda Tuska, bo przepisy tego nie wymagają, żeby była jasność. […] Uważam, że trzeba wypełniać te przepisy, które są obowiązujące, bo one obowiązują wtedy wszystkich na scenie politycznej” – odpowiedział Muller.

Czytaj dalej

Foto: youtube/archiwumradia, youtube/TVP Info
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl