Pielęgniarki odpowiedziały na niesmaczny żart Dudy. Zrównano prezydenta z ziemią!

W czwartek w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem rozpoczął się XXX Zajazd Delegatów NSZZ „Solidarność”. Na wydarzeniu pojawił się prezydent Polski, Andrzej Duda, który wygłosił podczas niego przemówienie. Dudzie często przytrafiają się podczas nich różnego rodzaju wpadki, które następnie ekspresowo obiegają internet. Tym razem było podobnie. Prezydent postanowił część swojego wystąpienia poświęcić na „żart” z przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

Prezydent postanowił zażartować z proponowanego swego czasu przez Donalda Tuska wieku emerytalnego. „Kiedy pokazywaliście te protesty przeciwko 67, byłem przecież wtedy posłem, byłem w Sejmie. Przypomniał mi się taki plakat skierowany do ówczesnego premiera Donalda Tuska: „Panie premierze czy chciałby Pan, żeby cewnik Panu zakładała 67-letnia pielęgniarka?”” – powiedział Duda, po czym… wszyscy zebrani się zaśmiali i zaczęli klaskać rękami. „Pamiętam, że wtedy miałem niecałe 40 lat, pomyślałem sobie: „cholera…”. Ale dzisiaj moi kochani mam 50 i mam poważny problem, żeby nawlec sznurówki bez okularów” – dodał. Internauci w sekcji komentarzy pod nagraniem, które można obejrzeć poniżej, wspólnie zgodzili się, że żart nie należał do najlepszych. Był on także nie na miejscu, gdyż jak poinformowały „wiadomosci.wp.pl”, średnia wieku pielęgniarki w Polsce to 51 lat, a położnej 53 lata. Dodatkowo zgodnie z komunikatem NIPiP z maja 2021 roku około 70 tys. pielęgniarek i położnych wykonuje swój zawód pomimo przekroczenia 60 roku życia.

Głos w tej sprawie zabrała wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Longina Kaczmarska. „To smutne, że członkowie „Solidarności” uczestniczący w tym spotkaniu śmiali się, ale tak naprawdę nie wiedzieli, z czego. Chyba tylko z tego, że słowa zostały wypowiedziane przez pana prezydenta. Coś do nich powiedział i oni się ucieszyli. A pan prezydent? Cóż, nie chcę oceniać, ale nie był to pierwszy żart w takim tonie. I nie wszystkich to raduje” – powiedziała. Zapytana, co by powiedziała Dudzie, stwierdziła: „Że to żart niesmaczny i nie na poziomie prezydenta kraju. Pan prezydent zaprezentował tym żartem zbyt niski poziom„. „To oburzające, ale cóż, taki poziom mamy w Polsce” – skwitowała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Janusz Jaskółka
Źródło: natemat.pl, twitter.com/George_Orwell__