Pieronek o Kaczyńskim. Miał odwagę powiedzieć to na oczach wszystkich

W czwartek za pośrednictwem Twittera Archidiecezja Krakowska ‏poinformowała o śmierci polskiego biskupa Tadeusza Pieronka. Przed chwilą w wieku 84 lat odszedł do Domu Ojca śp. Ks. Biskup Tadeusz Pieronek – poinformował Proboszcz Katedry na Wawelu Ks. Prałat Zdzisław Sochacki. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać. Panie – czytamy na portalu społecznościowym. 

Wiele osób zapamięta Tadeusza Pieronka jako osobę, która nie bała wyrażać się własnego zdania. Duchowny oprócz poruszania tematów związanych z kościołem poruszał również kwestie nieco bardziej kontrowersyjne. W ubiegłym roku był gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i”, w którym to między innymi skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o „zdradzieckich mordach”. Polski biskup nie szczędził wtedy gorzkich słów pod adresem prezesa ugrupowania rządzącego.

To wypowiedź człowieka, który uważa się za naczelnika państwa, a który zachowuje się jak człowiek po narkotykach. Inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć – mówił. Pieronek u Olejnik powiedział również, co sądzi o samym PiS-ie. Ci, którzy powinni strzec Konstytucji, łamią ją raz po raz i zmieniają tak, by zatwierdzić wszystkie swoje łajdactwa. Każde złamanie konstytucji, zwłaszcza przez jej stróży, jest łajdactwem. To jest jakaś operacja na narodzie, tłuczenie mądrości, która tkwi w narodzie, sprowadzania jej do takich stwierdzeń, że wszystko można zrobić, bo mają mandat społeczeństwa.

Źródło: Pikio.pl
Foto: tvn24.pl/Kropka nad i Monika Olejnik, YouTube.com Prawo i Sprawiedliwość screen