Pierwszy wywiad Kaczyńskiego po wyjściu ze szpitala. Zaatakował Tuska!

Prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński, wszystkich zaskakuje. Kiedy podczas pobytu w szpitalu mało udzielał się politycznie, większość myślała, że po wyjściu bardziej zadba o swoje zdrowie niż o politykę. Tak jednak nie jest, a Kaczyński ciągle coraz bardziej w nią ingeruje. Tym razem udzielił wywiadu, w którym zaatakował Donalda Tuska.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił wywiadu dla „Gazety Polskiej Codziennie”, w którym zaatakował przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Były premier uważa, że ustawa o IPN przyczyniła się do spopularyzowania hasła „polskie obozy śmierci”. Oczywiście znam i uważam to stwierdzenie za wyjątkowo ohydną manipulację. Obarczanie nas, Polaków, winą za zbrodnie II wojny światowej ma kilkudziesięcioletnią tradycję i kwitło niehamowane także wówczas, gdy za troskę o dobre imię naszego kraju odpowiadali Donald Tusk i jego formacja. Powiem więcej – szeroko rozumiane środowisko polityczne pana Tuska wydatnie przyczyniło się do rozkwitu tej szkalującej Rzeczpospolitą i nasz naród narracji – powiedział.

Cofnę się nieco w czasie i powrócę do uchwalenia pierwszej nowelizacji ustawy o IPN. Otóż mogę zupełnie szczerze powiedzieć, że nikt z nas – ale także nikt z naszych oponentów – nie przewidywał, że wprowadzenie rozwiązań prawnych nakierowanych wyłącznie na obronę dobrego imienia Rzeczypospolitej, a nie na ograniczanie czyjejkolwiek swobody wywoła takie perturbacje i zostanie tak opacznie przyjęte w Izraelu – powiedział prezes PiS o nowelizacji ustawy o IPN.


Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/MASKRACJA, youtube/Jeden z wielu