PiS oszalał. Rydzyk dostanie 100 milionów złotych!

Prawo i Sprawiedliwość już zupełnie oszalało. Tadeusz Rydzyk po raz kolejny dostanie masę pieniędzy z naszych podatków. Tym razem kwota sięga, aż stu milionów złotych. Tłumaczy to tym, że pieniądze pójdą na Muzeum Pamięć i Tożsamość. Wicepremier Gliński zobowiązał się umową zapłacić te pieniądze.

46 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na geotermię, w tym 19,5 mln zł dotacji na budowę ciepłowni i 26,5 mln zł na odwierty, 2,9 mln zł z ministerstwa sprawiedliwości na szkolenia medialne prokuratorów, 200 tys. zł z MSZ na tablice upamiętniające Polaków ratujących Żydów, 600 tys. zł z ministerstwa rozwoju na działania promocyjne, 100 tys. zł z MON na spoty o szczycie NATO, 313 tys. zł z ministerstwa środowiska na cykl 9 audycji o czystości powietrza – tyle według „Faktu” dostał już Rydzyk od państwa. Teraz dojść ma kolejna potężna kwota.

Wiceminister Gliński zobowiązał się do 2020 roku zapłacić Rydzykowi 100 milionów złotych. Oczywiście z naszych podatków. Chcemy zrobić jeszcze jedną rzecz: Muzeum Pamięć i Tożsamość, które ma pokazywać historię Polski taką, jak widział i przekazywał ją Jan Paweł II – powiedział rok temu o. Tadeusz Rydzyk. Muzeum ma stanąć na między akademikami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej a sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu.

Źródło: fakt.pl
Foto: facebook.com/ojciec.rydzyk.509