PiS planuje zaostrzenie prawa aborcyjnego. Nitras odpalił bombę i zaorał ich jak nigdy dotąd!

Panujący na całym świecie i zbierający ogromne żniwo wirus SARS-CoV-2, szerzej znany pod nazwą „koronawirus” nie ustaje. Nie powstrzymuje to jednak polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy planują w Sejmie wykorzystać to, że ludzie nie mogą wychodzić z domów. Mowa tutaj o planowanych obradach w celu zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Temat ten był głośny już jakiś czas temu, jednak wtedy partia, której liderem jest Jarosław Kaczyński zamroziła ustawę ze względu na powstałe „Czarne Protesty”. Jak wiadomo, rząd w ramach walki z pandemią wprowadził zakaz zgromadzeń masowych, a nawet opuszczania domu bez ważnej przyczyny. Nie ma więc możliwości stawiania publicznego oporu wprowadzanym zmianom. Wykorzystać to postanowiło Prawo i Sprawiedliwość. Skomentować zaistniałą sytuację w ostrych słowach postanowił polityk Koalicji Obywatelskiej, Sławomir Nitras.

Dzisiaj zostaliśmy poinformowani, że marszałek Elżbieta Witek zdecydowała, że w przyszłym tygodniu Sejm zajmie się ustawą zaostrzającą aborcję. Komuś kompletnie odwaliło. Świat się wali. Ludzie umierają. Szpitale przepełnione. Firmy upadają. A PiS będzie się aborcją zajmował. Jak nie wybory to aborcja. Chcą skorzystać z sytuacji, że ludzie są zajęci walką z epidemią. Dom wariatów, a nie Sejm” – stwierdził poseł Sławomir Nitras, jego słowa spotkały się ze sporym odzewem internautów. Wielu z nich go popiera.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Sejm RP
Źródło: polityczek.pl