PiS postradał zmysły. Nadejdą zmiany w programie 500+

To może być mocny cios w budżet naszego kraju. Jak podaje kilka źródeł, Prawo i Sprawiedliwość może wprowadzić mocne zmiany w ich kluczowym programie „500+”. Mowa tutaj o zwiększeniu dofinansowania z 500zł na 1000zł na jedno dziecko.

„Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne” – powiedział dla „SuperExpress” anonimowy informator, który ma być jednym z ważniejszych polityków w partii Jarosława Kaczyńskiego. Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus – dodał Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Wiadomość ta rozeszła się z hukiem, a oficjalny apel wystosować postanowiła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zaprzeczając tym doniesieniom. W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+” – poinformowano na stronie resortu. Jak będzie dowiemy się przed jesiennymi wyborami, jednak nie jest tajemnicą, że PiS potrzebuje takiej rewelacji, by zwiększyć swe szanse na wygraną.

Foto: youtube/Sejm RP
Źródło: pomorska.pl