PiS uderza w wolność w internecie. Skandaliczna nowelizacja wprowadzona w życie!

Od momentu rozpoczęcia rządów przez partię Jarosława Kaczyńskiego, Prawo i Sprawiedliwość doszło w naszym kraju do wielu zmian, które są szeroko komentowane przez społeczeństwo. Temat nadal nie cichnie, a rząd premiera Mateusza Morawieckiego wprowadza kolejną nowelizację.

Wszyscy pamiętamy, gdy kilka miesięcy temu głośno było na temat ustawy ACTA 2. Miała ona mocno uderzyć w wolność w sieci. Wówczas prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z premierem naszego kraju Mateuszem Morawieckim hucznie zapowiadali walkę przeciwko wprowadzeniu jej w Polsce. Jak słusznie stwierdzili, internet powinien pozostać wolnym od politycznych zakazów. Obecnie rzeczywistość została niestety szybko zweryfikowana. Teraz, gdy temat ACTA 2 ucichł partia rządząca wprowadziła nowelizację kodeksu karnego.

Uderzyli oni dokładnie w to przeciw czemu zapowiadali wcześniej walkę. Sejm przyjął bowiem projekt nowelizujący kodeks karny zaostrzający art. 212 KK. Największe kontrowersje budzi to, że wyrok będzie można dostać nawet za utworzenie… mema. „W mojej ocenie, zrobienie fotomontażu kwalifikuje się jako tworzenie fałszywych dowodów, o których jest mowa w niniejszym przepisie. Może to dawać niesamowite pole do ingerencji państwa w media społecznościowe” – powiedział mecenas Jacek Dubois. „Głęboko wchodzi w sferę naruszenia dóbr osobistych osoby, ale niejako poza nią, poza jej wolą, ponieważ z mocy tego przepisu policja i prokuratura będą mogły działać, niezależnie od tego, czy ta osoba, której teoretycznie dobra naruszono, złoży do sądu odpowiedni pozew” – dodał.

Foto: pixabay.com
Źródło: wiesci24.pl