PiS wprowadził nową szokującą ustawę. Będą problemy ze znalezieniem pracy!

Od rozpoczęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość doszło w naszym kraju do wielu zmian, które są szeroko komentowane przez społeczeństwo. Temat nadal nie cichnie, a rząd premiera Mateusza Morawieckiego wprowadza kolejne reformy. Tą ustawę odczuje większość z nas.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Finansów połączyły siły, tworząc i wprowadzając nową ustawę. Odczuje ją każdy z nas, a w szczególności młodzi obywatele. Ministerstwa chcą, aby pracownicy zatrudnieni na umowę o dzieło i zlecenie płacili takie same składki ZUS jak osoby na pełnym etacie. Niewątpliwie zyska na tym ZUS, jednak bardzo dużo stracą pracownicy, bowiem otrzymają znacznie niższe wypłaty.

Jak wiadomo, od umowy o dzieło nie odprowadza się składek, a umowy zlecenie są nimi objęte, jednak nie są to tak wysokie koszta, jakie mają być. Pikanterii dodaje fakt, że zmianę tą chcieli po cichu wprowadzić w tle wprowadzenia „testu przedsiębiorcy”. Ich celem jest pozyskanie dla ZUS-u 3 miliardów złotych rocznie. Na ten moment nie podano pełnych planów rządu. Wiadomo jednak, że ustawa ma wejść w życie już 1 stycznia 2020 roku.

Foto: facebook.com/KancelariaSejmu
Źródło: innpoland.pl