PiS wystraszył się Komisji Weneckiej. Biedroń w telewizji na żywo zaorał ich, jak nigdy!

Nowy marszałek Senatu i reprezentant opozycji, profesor Tomasz Grodzki zaprosił Komisję Wenecką, w sprawie wydania opinii na temat nowelizacji głośnej ustawy sądowej wprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość. Ci przyjęli zaproszenie i w czwartek oraz piątek będą przebywać w stolicy kraju. Niestety, politycy Prawa i Sprawiedliwości byli zbyt zajęci, aby się z spotkać z ich przedstawicielami.

Zaorać partię Jarosława Kaczyńskiego w programie na żywo w TVN24, „Kropka nad i” postanowił kandydat Lewicy na prezydenta w przyszłych wyborach oraz europoseł, Robert Biedroń. „Polski rząd nie spotykając się z delegacją Komisji Weneckiej, wysyła sygnał, że coś złego dzieje się w naszym kraju. Całe szczęście, że jest marszałek Senatu, który zabiega o to, żebyśmy w tej walce o praworządność nie byli osamotnieni i żeby takie ciała jak Komisja Wenecka miały wgląd w to, co się dzieje w Polsce” – powiedział.

Prowadząca program, Monika Olejnik przypomniała słowa ministra spraw zagranicznych, Jacka Czaputowicza, który stwierdził, że Komisja Wenecka ma bardzo słaby autorytet. Biedroń postanowił go więc podbudować, krótko ripostując słowa polityka PiS. „Autorytet ma bardzo silny, ponieważ jest ciałem Rady Europy, jednym z najważniejszych gremiów, jeśli chodzi o ekspertów prawa konstytucyjnego. Nie tylko w Europie, ale i na świecie. Bardzo prestiżowa, ceniona komisja” – stwierdził polityk Lewicy.

Czytaj dalej

Foto: tvn24.pl/screen
Źródło: tvn24.pl