PiS zaliczyło wpadkę roku. Tym wideo ośmieszyli Polskę na oczach całego świata!

W akurat taki dzień tak wielkiej wpadki się nie spodziewaliśmy. Obchodzimy dziś 550-lecie parlamentaryzmu w Polsce. Z tej okazji Prawo i Sprawiedliwość postanowiło przygotować 2 i pół minutowy filmik przedstawiający 550 lat parlamentaryzmu Rzeczypospolitej w pigułce. Nie mogło odbyć się to bez żadnej wpadki. Wideo już uzyskało miano manipulacji roku.

Każdy zgodzi się z tym, że taki dzień warto świętować. Opozyzycja jest również zdania, że PiS prezentujący taki film to objaw hipokryzji. Nierzadko zarzuca im się łamanie konstytucji i niszczenie idei parlamentaryzmu. Internauci nie pozostawili na nich suchej nitki. Film jest bardzo niski jakościowo, co też postanowiono im wytknąć. Stwierdzili, że wypuszczać takie coś, na okazję 550 lat parlamentaryzmu to ośmieszenie naszego kraju na oczach całego świata.

Jakość tego filmu jest tak samo niska, jak jakość pisowskiego parlamentaryzmu. Kto wykonał to „cudo” co wygląda jak power point? Ile kosztował ten filmik? – napisał internauta, zarzucając, że na pewno przekazane fundusze na ten film były ogromne. Oprócz narzekania na niską jakość filmu pojawiły się komentarze, że film jest również manipulacją. To całe 550 lat? A takie postaci jak: Maciej Rataj, Ignacy Daszyński, Maciej Płażyński, Andrzej Stelmachowski. Liczy się tylko Marek Kuchciński? Trochę wstyd? Wiem, że nie. Tak macie – napisał kolejny z komentujących internautów. Film można zobaczyć poniżej.Źródło: twitter.com/KancelariaSejmu, pikio.pl
Foto: twitter.com/KancelariaSejmu