PiS znowu podnosi ceny! Wiemy, za co będziemy płacić więcej

Podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości nie cichnie temat podwyżek cen produktów spożywczych, podatków czy paliwa. Tym razem partia Jarosława Kaczyńskiego planuje podnieść ceny produktów, które na co dzień używa znaczna większość ludzi. Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło tzw. Wieloletni Plan Finansowy Państwa.

W planie tym zaprezentować muszą na co i ile wydanych zostanie pieniędzy, ale również skąd zostaną one wzięte. Tak też zrobili, co równało się z wyciekiem nowego szalonego pomysłu partii rządzącej. Okazało się, że po wyborach podwyżki czekają towary objęte podatkiem akcyzowym. Mowa więc tutaj o alkoholach etylowych, piwie, winie, wyrobach winiarskich, wyrobach pośrednich, wyrobach tytoniowych, suszu tytoniowym oraz wyrobach nowatorskich. Nie da się ukryć, że pomimo tych niezdrowych nałogów wymienione produkty spożywane są na co dzień przez miliony Polaków.

Ostatnia zmiana akcyzy odbyła się w 2013 roku. Wówczas wyniosła ona 15 procent dla alkoholu oraz 5 procent dla wyrobów tytoniowych. Według źródła, w 2020 roku przewidywany jest wzrost o kolejne 3 procent. Szacuje się, że paczka papierosów może wzrosnąć nawet o 84 grosze. Rząd liczy na to, że zmiana ta spowoduje wzrost budżetu państwa o ponad 1 miliard złotych. Podniesienie akcyzy Ministerstwo Finansów tłumaczy wzrostem inflacji od ostatniej zmiany. Nie wspomniano bowiem o tym, że do inflacji doprowadziło wydawanie pieniędzy na poczet flagowego programu partii Kaczyńskiego. Mowa oczywiście o 500 plus.

Źródło: crowdmedia.pl
Foto: youtube/artiqbForever2