PiS zrezygnuje z Piotrowicza? Sensacyjne doniesienia, wiemy kto go zastąpi!

Kilka dni temu Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kandydatów do Trybunały Konstytucyjnego. Są to Elżbieta Chojna-Duch, Krystyna Pawłowicz oraz Stanisław Piotrowicz. Decyzja ta wzbudziła ogromne kontrowersje, najgłośniej zrobiło się o niej w mediach społecznościowych. Przedstawiciele partii postanowili zareagować na hejt, który na nich spłynął.

O tych sensacyjnych wieściach informuje portal „Wirtualna Polska”. Okazuje się, że prezes partii, Jarosław Kaczyński pod wpływem tak skrajnych reakcji może zmienić skład Trybunału Konstytucyjnego, a pierwszym do zastępstwa ma być Stanisław Piotrowicz. „Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości szuka sposobu na wycofanie kandydatury Stanisława Piotrowicza do TK.” – informuje WP. O swoją posadę spokojna może być natomiast Krystyna Pawłowicz.

O ile kandydatura Pawłowicz nie podlega negocjacjom, bo czekała na awans ponad 3 lata, Piotrowicza PiS może poświęcić” – twierdzi „Wirtualna Polska” powołując się na swoje źródło. Elżbieta Chojna-Duch również może czuć się spokojna bowiem jej kandydaturę zaproponował sam Kaczyński. Portal przekazał dodatkowo, kto jest pierwszy w kolejce do zastąpienia Piotrowicza. Ma być nim Zbigniew Cichoń, czyli były bezpartyjny senator z Małopolski, a w ubiegłej kadencji członek senackiego klubu PiS.

Czytaj dalej


Foto: youtube/Onet News
Źródło: msn.com