Poczta Polska nie dostanie pieniędzy za wybory?! Rząd rozkłada ręce, poważne problemy spółki

Wkrótce mogą zacząć się poważne problemy Poczty Polskiej. Pojawiły się informacje, jakoby spółka nie miała dostać od rządu żadnych pieniędzy za organizację wyborów. Nie jest tajemnicą, że od kilku lat Poczta Polska zmaga się z trudną sytuacją finansową. Nie zaskoczy więc nikogo fakt, że brak wsparcia rządu spowoduje ogromne długi spółki.

Zapowiedziano już, że listonosze pomagający roznosić pakiety wyborcze otrzymają premię. Jak wyliczył przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, Piotr Moniuszko na podstawie strzępków informacji o wysokości zapłaty dla listonoszy, za dostarczenie pakietów wyborczych, Poczta Polska może na ten cel przeznaczyć nawet 120 milionów złotych. Uchwalone przez rząd ustawy dotyczące organizacji wyborów ściśle określają nowe obowiązki poczty, lecz nie ma wzmianki o pieniądzach.

Poseł Jacek Sasin podczas swojej wizyty w RMF FM poinformował, że za druk kart wyborczych zapłaci Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, a za tworzenie pakietów wyborczych właśnie Poczta Polska. Jeśli doniesienia te się potwierdzą, zwiastują one ogromne kłopoty dla PP. Nie da się ukryć, że problemy finansowe spółki spowodowane są ostrym spadkiem przesyłek listownych. W zeszłym roku PP planowała nawet ograniczenie częstotliwości dostarczania listów, aby naprawić sytuację finansową spółki tak jak to tylko możliwe.

Czytaj dalej

Foto: flickr.com/Jennifer Boyer
Źródło: natemat.pl