Polacy ocenili prezydenturę Dudy. Szok na Nowogrodzkiej, wyniki nie pozostawiają złudzeń!

Wielkimi krokami zbliżają się wybory prezydenckie. Rywalizować z Andrzejem Dudą o to szczytne miejsce będą Małgorzata Kidawa–Błońska z PO, Władysław Kosiniak–Kamysz z PSL i Szymon Hołownia. Kandydat Lewicy ma zostać przedstawiony na przełomie grudnia i stycznia. Z tego względu agencja badawcza „SW Research” postanowiła wypytać Polaków jak według nich sprawuje się Andrzej Duda na stanowisku głowy państwa.

Okazuje się, że znaczna większość badanych uważa to, co robi Duda za negatywne. Jest to dość szokujące bowiem jeszcze kilka miesięcy temu był on pewnym wygranym w wyborach. Jego prezydenturę jako „bardzo dobrą” uważa tylko 16.1% Polaków, jako „dobrą” oceniło ją już 23.2% badanych. 25.5% ludzi stwierdziło, że jest „przeciętna”, a jako „złą” określiło ją, aż 30.8% Polaków! Łącznie niezadowolonych jest 56.3% ankietowanych. Jest to bardzo zły prognostyk dla obecnego prezydenta, szczególnie, że zdobywająca w błyskawicznym tempie zaufanie Polaków Małgorzata Kidawa-Błońska również ogłosiła swoją kandydaturę.

Złą ocenę wystawił Andrzejowi Dudzie co trzeci mężczyzna i prawie 30 proc. kobiet. Negatywną opinię o mijającej kadencji częściej niż osoby młodsze wyrażają badani powyżej 50 lat. Prezydenturę źle ocenia również najczęściej co trzecia osoba z wyższym wykształceniem i co trzeci zarabiających miesięcznie od 3001 do 5000 zł netto” – powiedział dla portalu „Rp.pl” Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Czytaj dalej

Foto: flickr/NATO North Atlantic Treaty Organization
Źródło: natemat.pl,  SW Research