Polacy są przerażeni! Od stycznia tę zmianę odczuje portfel niemal każdego z nas

Nowy rok zawsze wiążę się z niemałymi zmianami. Jedne są na korzyść wielu z nas, drugie zaś są przekleństwem miliony Polaków. Wiele na to wskazuje, że jednym z nich będą wielkie zmiany w służbie zdrowia. Jak poinformował „Super Express” Ministerstwo Zdrowia wciąż nie doszło do porozumienia z producentami wielu leków, a co za tym idzie, mogą one nie być refundowane. 

Rok 2018 zbliża się ku końcowi. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia wciąż prowadzi rozmowy z firmami farmaceutycznymi, jednak szansa na to, że obie strony dojdą do porozumienia jest co raz mniejsza. Według doniesień dziennika na liście 350 popularnych leków, które są zagrożone tym, że nie będą refundowane są leki na: astmę, cukrzyce serce oraz nadciśnienie. Dodatkowo 100 proc. ceny będzie trzeba zapłacić za część lekarstw z darmowej listy dla Seniorów 75 plus.

Jeżeli Ministerstwo Zdrowia się nie dogada, to oprócz pacjentów również lekarze mogą mieć spory problem. To jest duży problem nie tylko dla pacjentów, ale także dla nas lekarzy. Brak refundacji dla kilkuset leków wzbudzi powszechną irytację. Pacjenci będą wracać do nas z nierealizowanymi receptami, a my będziemy musieli szukać dla nich zamienników – powiedział jeden z lekarzy rodzinnych, Jacek Krajewski.

Źródło: se.pl
Foto: YouTube.com MASAKRACJA screen