Polacy ostro zareagowali na wpis Beaty Mazurek, wbili jej gwóźdź do trumny. „Problemy z czytaniem informacji że zrozumieniem?”

Kilka dni temu Gazprom, rosyjski gigant gazowy poinformował o zaprzestaniu dostaw gazu do Polski. Informacje te skomentowała posłanka Parlamentu Europejskiego, Beata Mazurek, uznając je jako sukces rządu Prawa i Sprawiedliwości. „Historyczny dzień. Polska niezależna od rosyjskiego gazu. Koniec z szantażem Moskwy. Tak się dba o interesy Polski. Na rządy PO-PSL spuśćmy kurtynę milczenia” – napisała na Twitterze.

Jej słowa szybko spotkały się z falą krytyki. „Pani Beata Mazurek (PiS): „Historyczny dzień. Polska niezależna od rosyjskiego gazu. Koniec z szantażem Moskwy. Tak się dba o interesy Polski.” Nie doczytała, że to Putin ten kurek zakręcił, a nie Morawiecki” – napisał były premier, Marek Belka. „Problemy z czytaniem informacji że zrozumieniem? Według Pani Mazurek Putin zadbał o interesy Polski, uniezależniając ją od rosyjskiego gazu poprzez zakręcenie kurka. Brawo za logikę” – dodała Gabriela Morawska-Stanecka. „A to dobre. Putin zakręcił kurek a ZP bije sobie brawo. Wie pani, ze zamknęliście prawie całkiem niebo nad Polską a #PutinLubiTo?”  – czytamy w sekcji komentarzy pod wpisem polityk.

Czytaj dalej

Foto: twitter.com/beatamk
Źródło: twitter.com/beatamk, twitter.com/profMarekBelka