Horała chciał zadrwić z opozycji. Przez jeden błąd śmieje się z niego cała Polska!

Niedawno w sieci zawrzało za sprawą artykułu portalu „Polityka Insight”. Wypuścili oni na światło dzienne informację o tym, że popularny prezenter i dziennikarz, Szymon Hołownia szykuje się do startu w przyszłych wyborach prezydenckich. Okazje tą wykorzystać do wyśmiania opozycji postanowił poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała.

Sam stał się jednak pośmiewiskiem internetu. Polityk PiS dodał wpis z mocnym błędem ortograficznym. „Szymon Hołownia na prezydenta? #SzymonHołownia2020 świerzy, nowy, spoza polityki, koniec z partyjniactwem, JOWy, likwidacja dotacji dla partii, więcej uprawnień dla samorządów. W drugiej turze przekaże głosy na kandydata opozycji. Ktoś się jeszcze na to łapie? #partiaTVN”” – napisał na Twitterze. W oczy rzuca się od razu słowo „świerzy”. Wpis został szybko usunięty, a po chwili dodany ponownie w poprawnej postaci. W sieci jednak nic nie ginie, szczególnie, jeśli jest się osobą rozpoznawalną.

Błąd ten szybko wyłapali internauci, którzy zalali profil polityka prześmiewczymi komentarzami, uzywając celowo błędów ortograficznych. „Panie Chorała, a co się stanęło z popszednim fpisem? Nie świerzy był czy co?” – napisał jeden z nich. „Poważny poseł i pisać w ojczystym języku nie umie. Fstyt„, „Nie rozumiem intencji tego wpisu. Wszyscy mają głosować na Dudę? Co pana obchodzi kto i jakich kandydatów zgłosi i na kogo przekażą głosy w II turze?” – dodali kolejni.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Prawo i Sprawiedliwość
Źródło: polityczek.pl