TVP chciało uderzyć w Tuska. Skandaliczna wpadka na wizji!

Do dziwnej sytuacji doszło na wizji programu „Gość Wiadomości” w Telewizji Polskiej. Gościem była rzeczniczka Lewicy, Anna Maria Żukowska. Na antenie TVP oceniała bowiem raport końcowy sejmowej komisji śledczej ds. VAT., po czym uderzyła w Donalda Tuska, popierając postawienie go przed Trybunałem Stanu. Po ostrych reakcjach internautów i samej partii szybko się poprawiła.

Jeśli rzeczywiście tak jest, że rząd, premier, najpierw jeden, potem premier Kopacz wiedzieli o tych lukach, o tym, że VAT ucieka i nie przeprowadzili działań, które by nadzorowały w należyty sposób… I jeśli komisja, a wierzę, że dokonała tego w sposób rzetelny, znalazła takie dowody, to jest powód do postawienia takiej tezy” – powiedziała. Wylał się na nią spory hejt wśród internautów, a od tych słów odcięła się nawet sama Lewica. „Lewica nie popiera i nigdy nie będzie popierać politycznej zemsty na politykach opozycji. Komisja ds. VAT to kuriozum. PiS niszczy nasze państwo. Współpracując, musimy zrobić wszystko, aby odsunąć PiS od władzy i wybrać lepszą przyszłość. #ŁączyNasPrzyszłośćŻukowska” – poinformowała partia. Żukowska szybko przeprosiła za wypowiedziane słowa na swoim Facebooku.

Występując wczoraj w programie Gość Wiadomości popełniłam błąd wypowiadając się na temat wniosków i trybu pracy komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT. Nie powinnam była stawiać żadnych hipotez. Nie mam i moja partia nie ma do efektów pracy tej komisji zaufania i nie popieram stawiania Donalda Tuska oraz innych osób przed Trybunałem Stanu. Przepraszam za błąd. Jednocześnie przypominam, o czym mówi SLD i co ja podkreślałam wielokrotnie, także wczoraj na antenie, że dla nas jednym z kluczowych elementów przywrócenia praworządności w Polsce jest postawienie przed TS odpowiedzialnego za łamanie praworządności Zbigniewa Ziobry” – napisała.

Foto: youtube/Global News
Źródło: natemat.pl