Polska znienawidziła ją w jeden dzień. Ogromna dymisja w PiS!

Ostatnio informowaliśmy o kontrowersyjnej propozycji nowelizacji ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Posiada ona na tyle kontrowersyjne pomysły, że cały kraj w ciągu jednego dnia znienawidził jego wnioskodawcę. Dzisiaj w mediach pojawiła się informacja o prawdopodobnej dymisji.

31 grudnia Rządowe Centrum Legislacji, opublikowało projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jednorazowe pobicie nie będzie już podchodziło pod przemoc domową. Kolejnym założeniem projektu jest to, iż Niebieską Kartę będzie można przypisać oprawcy tylko za zgodą ofiary. Dodatkowo zniknie pojęcie przemocy psychicznej. Pomysły te brzmią fatalnie, a w sieci swoje sfrustrowanie postanowili wyrazić internauci.

Odpowiedzialność za te pomysły wzięła na siebie wiceminister rodziny Elżbieta Bojanowska, która zaproponowała swoją dymisję, a decyzja ma należeć do Elżbiety Rafalskiej. „Ta wersja projektu nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego; zawsze naszym celem była troska o rodzinę. […] Oddaję się do dyspozycji minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej” – powiedziała podczas konferencji polityk.

Źródło: Pikio.pl
Foto: YouTube.com Sejm RP screen