Poruszający apel Rydzyka. „Nie popełniajmy grzechu zaniedbania”

Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym Polacy tłumnie pojawią się w Urzędach Skarbowych, składając zeznania podatkowe. Wielu obywateli w tym czasie zadaje sobie ważne pytanie. Na jaką organizację pożytku publicznego przekazać swoje 1 % podatku dochodowego? W tej sprawie specjalny apel wystosował duchowny, Tadeusz Rydzyk.

Na stronie Radia Maryja redemptorysta z Torunia zachęcił do wsparcia Fundacji Nasza Przyszłość. Wstań z tego fotela, pójdź do ludzi, powiedz znajomym, powiedz rodzinie. Wykorzystaj telefon i porozmawiaj. Zrób to. – mówi zakonnik. To dobro zaniesiemy w wieczność. Gdy staniemy przed Panem Jezusem powiemy: „Patrz, Panie, nie mam pustych rąk. Uczyniłem tyle dobra. Teraz jest szansa na uczynienie dobra” – kontynuuje.

Duchowny powiedział jeszcze coś, co wywołało sporą kontrowersję. Zdaniem Rydzyka wszystkie osoby, które zwlekają z przekazaniem datku na jego fundację, popełniają grzech zaniedbania. Należy wykorzystać każde, najmniejsze dobro i tak powstanie ogromne dobro, jeżeli będziemy działać razem. Pomóżcie nam kształtować jeszcze lepiej – religijnie i patriotycznie – Wasze dzieci i młodzież – zakończył.

Źródło: Fakt.pl, deon.pl
Foto: YouTube.com Adam Feder screen