Poseł PO zmiażdżył PiS. Wystarczył jeden wpis!

Przypomnijmy, że wczoraj posłowie partii rządzącej złożyli projekt ustawy o zmianie kodeksu wyborczego dotyczący wyborów do Parlamentu Europejskiego, co wywołało ogromną burzę w internecie. Wiele osób zarzuciło im, że ustawa ma tak naprawdę pomóc im wygrać wybory. Na tę sytuację postanowił zareagować poseł PO Andrzej Halicki, miażdżąc przy okazji PiS.

Jak poinformowano nas w piątek, posłowie Prawa i Sprawiedliwości nadal będą mieszać w prawie wyborczym. Złożyli projekt nowej ustawy, który trafił już do opinii Biura Legislacyjnego i Biura Analiz Sejmowych. Dotyczy zmiany zasad wyboru posłów do Parlamentu Europejskiego w okręgach wyborczych i wprowadzenia zasady, że w każdym okręgu wyborczym wybiera się co najmniej trzech posłów – tak brzmi opis projektu ustawy na stronie Sejmu.

Najczęściej politykom PiS zarzuca się, że chcą ustawowo zwiększyć sobie szanse na wygraną w wyborach. Napisać całą prawdę i podsumować partię rządzącą odważył się poseł Platformy Obywatelskiej. #SKANDAL @pisorgpl manipuluje przy ordynacji wyborczej do #PE, aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Sztucznie przenosi mandaty do mniej licznych okręgów (lubelskie, podlaskie/warmińsko-mazurskie), kosztem dużych aglomeracji. – napisał na Twitterze Andrzej Halicki.

Źródło: natemat.pl, twitter.com/AndrzejHalicki
Foto: youtube/Artiqb Forever 2