Posłanka opozycji miażdży PiS, chodzi o działania rządu ws. pandemii! „To obrzydliwe…”

Koronawirus, czyli COVID-19 nie ustaje i zbiera coraz większe żniwo. W Polsce oficjalnie potwierdzonych jest już ponad 220 przypadków, z czego 5 osób zmarło. Pomimo szybkich działań rządu, nie wszystkim się one spodobały. Jedną z takich osób jest posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która wypunktowała w zaskakujący sposób działania Prawa i Sprawiedliwości. Uważa ona je za mało przemyślane i zbyt pochopne.

Kobiety szyją szpitalom maseczki, bo państwo nie dało rady. Coraz więcej ludzi choruje, są ofiary śmiertelne. Pacjenci w izolatkach od paru dni czekają na wynik testu. Lekarze mówią, że brakuje wszystkiego. Jest dramat i kolejki na granicach, nawet do 70 km! Ludzie ściągnięci przez rząd – za niemałe pieniądze – do Polski najpierw tłoczą się na zagranicznych lotniskach, a po przylocie komunikacją publiczną wracają do domów na kwarantannę. Kasjerki i kasjerzy w sklepach i panie w okienkach pocztowych codziennie stykają się tysiącami osób. Ludzie zatrudnieni na podstawie śmieciówek – np. w 99% ludzie kultury – zastanawiają się z czego za chwilę będą żyć. Przedsiębiorcy rozważają ogłaszanie upadłości i zwolnienia pracowników. A rządzący nie widzą powodu, by ogłosić stan wyjątkowy. Jaki mamy w Polsce stan jak nie wyjątkowy?! W jakim trybie działa państwo, jak nie w trybie awaryjnym?” – mówi.

Rządzący się boją to formalnie zrobić, bo trzeba będzie odłożyć wybory prezydenckie. Trzeba będzie, to trzeba będzie. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Wybory są tu mniej ważne. Każdy jeden dzień po 10 maja, będzie obnażał skałę dramatów po-wirusowych. I każdego jednego dnia będzie się okazywać jak „świetnie” byliśmy do zarazy przygotowani i jak „dobrze i szybko” zareagował rząd i prezydent, który zamiast naprawdę pochylić się nad ludźmi, w zielonym mundurku jeździ po Polsce i udaje strażnika Teksasu. Tak samo, jak przez 5 lat udawał prezydenta. Niech ktoś mi logicznie wytłumaczy jak nam wszystkim pomoże to, że prezydent pojechał do firmy produkującej żele antybakteryjne?! Jak to wpłynie na życie nas wszystkich?! I oczywiście Andrzej Duda w ostatnich dniach wcale nie robi kampanii wyborczej. Nic, a nic. To obrzydliwe” – dodaje.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Radio ZET
Źródło: polityczek.pl