„Posłuchaj – „jeszcze” Prezydencie”. Te słowa skierowane do Dudy robią prawdziwą furorę!

Wielkimi krokami zbliżają się wybory prezydenckie. Dla tych, którzy niewiedzą odbędą się one już 10 maja. Jest więc to idealny czas, aby kandydaci na to stanowisko już teraz przyciągali do swojej osoby, jak największe grono wyborców. Andrzej Duda, który będzie ubiegał się o reelekcję, podczas spotkania wyborczego w Rabce zaatakował poprzednią władzę. Odpowiedzieć postanowiła mu Iwona Hartwich, której wpis robi furorę na Twitterze.

Głowa państwa mówiła m.in. o programach społecznych partii rządzącej. Wiecie państwo, dlaczego te wszystkie programy możemy realizować? Ponieważ poprzednia władza pozwalała nas okradać, a my to powstrzymaliśmy! Te dziesiątki miliardów podatku VAT, które do tej pory trafiały do prywatnych kieszeni jakichś hochsztaplerów, teraz trafiają do skarbu państwa w postaci daniny, która jest potem rozdzielana pomiędzy społeczeństwo – powiedział. Na odpowiedź Iwony Hartwich prezydent nie musiał długo czekać. Posłanka Koalicji Obywatelskiej oskarżyła go o ograbienie osób niepełnosprawnych z Funduszu Solidarnościowego.

Andrzej Duda podczas wiecu mówił o „okradającej ludzi poprzedniej władzy”. To posłuchaj – „jeszcze” Prezydencie ograbiłeś niedawno osoby niepełnosprawne z Funduszu Solidarnościowego! Jak można na krzywdzie ludzkiej w świetle jupiterów robić kampanię wyborczą. Wstyd i hańba! – napisała. Pod jej wpisem pojawiła się lawina komentarzy oraz blisko 3 tysiące polubień.

Źródło: wyborcza.pl, Twitter.com Iwona Hartwich
Foto: YouTube.com Irena Wilczek Sowa screen