Potężny cios dla Jakiego. Cimoszewicz go właśnie zniszczył

Trwa zacięty bój o fotel prezydenta stolicy Polski, Warszawy. Mimo że kampania wyborcza jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła, to Patryk Jaki, jak i również Rafał Trzaskowski już teraz próbują przeciągnąć na swoją stronę jak największe grono wyborców. Do ich walki postanowił odnieść się były premier, Włodzimierz Cimoszewicz.

Ze strony Cimoszewicza nie zabrakło mocnych słów pod adresem obydwóch kandydatów. Zdecydowanie bardziej oberwało się jednak posłowi partii rządzącej. Na pytanie, czy Jaki jest, w stanie wygrać z Trzaskowskim ten stanowczo odpowiedział: Wszystko jest możliwe w czasach szaleństwa. Facet, który wpakował Polskę na pole minowe ustawy o IPN, mylący Dunaj z Dunajcem, czeską i polską Pragę, grożący na sali sądowej sędzi, popełniający masę gaf świadczących o tym, że to prostak i naturszczyk, może zostać prezydentem stolicy naszego kraju. 

Jego słowa bez wątpienia są ogromnym ciosem dla posła Prawa i Sprawiedliwości. Były szef rządu skomentował również kandydaturę Rafała Trzaskowskiego. Mimo że z jego strony nie zabrakło mocnych słów, to ten wciąż liczy na jego wygraną. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, choć cała skandaliczna afera reprywatyzacyjna imomenty bezmyślnej bufonady Trzaskowskiego to uatwiają – stwierdził w wywiadzie dla „Rzeczypospolitej”.

Źródło: Se.pl, Rzeczpospolita
Foto: YouTube.com powyzej3lat screen, YouTube.com Onet Rano screen