Powracają protesty lekarzy rezydentów! PiS zerwał porozumienie

Wszyscy pamiętamy zasłużone protesty lekarzy rezydentów w lutym tego roku, kiedy to domagali się od rządu podwyższenia płac do poziomu dwukrotnej średniej krajowej. Po długich protestach głodowych częściowo dopięli swego i minister zdrowia Łukasz Szumowski spełnił wymagania strajkujących. Jak się teraz okazuje, była to tylko przykrywka.

Szumowski zobowiązał się do dalszych rozmów z zawodami medycznymi, podniesienia wynagrodzenia oraz zwiększenia nakładów na służbę zdrowia do 6 proc. PKB. Okazuje się, że nie dotrzymał obietnicy. Rezydenci OZZL w obszernym wpisie na Twitterze zawarli ciekawe informacje. Poinformowali o tym, że prawdopodobnie powrócą protesty, przepraszając zarazem wszystkich pacjentów za to, co nastąpi.

Minister Zdrowia @SzumowskiLukasz i Rząd @pisorgpl zerwali porozumienie z Rezydentami @PR_OZZL. Czeka nas w najbliższym czasie fala protestów i strajków w ochronie zdrowia. Przepraszamy pacjentów za to, co nastąpi. Nie możemy już inaczej walczyć o normalność w systemie opieki zdr – napisali. Dziś jest 7 lipca, a przypomnijmy, że do 1 lipca 2018 roku wynagrodzenia miały wzrosnąć do 4000zł brutto i 4700 brutto, jeżeli odbywają specjalizację w dziedzinach priorytetowych, więc powrót protestów wydaje się być uzasadniony.


Źródło: natemat.pl
Foto: własne