Powrót Tuska do polskiej polityki coraz bardziej realny? Nieoficjalnie: Były premier w poniedziałek spotka się z Budką

Od kilku dni w sieci wrze na temat słów byłego premiera naszego kraju, a obecnego przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska. Ten stwierdził w wywiadzie dla TVN24, że byłby gotów na powrót do polskiej polityki, aby odwrócić kierunek w jakim zmierza nasz kraj. Tymczasem dziś w mediach pojawiła się nieoficjalna informacja, że polityk w poniedziałek spotka się z liderem Platformy Obywatelskiej Borysem Budką. 

W Polsce coraz więcej mówi się o powrocie Tuska do polskiej polityki. Niedawno głos na ten temat zabrał nawet Aleksander Kwaśniewski. Sam powrót Tuska doświadczonego, z dobrym nazwiskiem na arenie międzynarodowej do polskiej polityki nie zaszkodzi. Będzie na pewno poprawiał jakość. Będzie ciekawsza, natomiast sam powrót jest trudny, bo minęło sporo czasu. To jest 7 lat. Jeżeli Tusk wychodził z rzeki, która była wartka, szeroka, a woda czysta, to wraca do rzeczki dużo mniejszej, dużo węższej, dużo płytszej i niestety mocno zanieczyszczonej […] Trzeba się zająć ciężką pracą ponieważ platforma jest ewidentnie w kryzysie – mówił były prezydent.

Nadzieję sympatykom platformy dała nieoficjalna informacja, którą podała Polska Agencja Prasowa. Do spotkania lidera PO Borysa Budki z b. premierem Donaldem Tuskiem dojdzie w poniedziałek, w godzinach popołudniowych – czytamy na profilu PAP na Twitterze. Wiele osób uważa, że jeśli faktycznie do takiego spotkania dojdzie, to jednym z tematów rozmów może być powrót Tuska na polską scenę polityczną. Co więcej on sam parę dni temu w wywiadzie z TVN24 przyznał, że zamierza z Budką się spotkać. Będę rozmawiał z Borysem Budką, pewnie jeszcze w czerwcu, o tym, jak mogę pomóc – powiedział wówczas.

Czytaj dalej

Źródło: twitter.com/PAPinformacje, tvn24.pl
Foto: YouTube.com EPP