Prawica zaniemówiła. Lis w miażdżących słowach o Polsce!

Wszyscy wiemy, że dziennikarce Hannie Lis nie jest po drodze z obecną władzą. Niejednokrotnie w różnych wywiadach czy wpisach potępiała ich poczynania. Tym razem, była prowadząca „Panoramy”, postanowiła odnieść się, za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze do skandalicznych słów prawicowego dziennikarza Marcina Roli, uderzając przy tym w Polskę. 

Przypomnijmy, że Rola to założyciel wRealu24. Dziennikarz wziął udział w wywiadzie dla brytyjskiej stacji BBC, w którym pytany był między innymi o mowę nienawiści. W ocenie prowadzącej program Nawal Al-Maghafi, Rola do niej właśnie nawołuje. Ten jednak jest innego zdania. Nie ma mowy o nawoływaniu do nienawiści. Nigdy tego nie robiliśmy. Jeśli już, to nawoływaliśmy do debaty – mogliśmy usłyszeć.

Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze Hanna Lis postanowiła udostępnić rozmowę, w której uczestniczył dziennikarz. Z jej strony nie zabrakło również mocnego komentarza, odnoszącego się do tego, jak nasz kraj widzi świat. Stajemy się skansenem Europy. Lotem nad kukułczym gniazdem. Jakim cudem, a raczej przekleństwem, doszliśmy do tego punktu? Tak nas dziś widzi świat W BBC? – czytamy. Jej wpis wywołał niemałą dyskusję na portalu społecznościowym. Wiele osób się z nią zgadza. Prawica jest jednak innego zdania.

Źródło: Twitter.com Hanna Lis (@hanna_lisowa), natemat.pl
Foto: Facebook.com Hanna Lis (facebook.com/hannalisowa)