PiS szokuje najnowszym pomysłem. Twarz Kaczyńskiego znajdzie się na banknocie?!

Prawo i Sprawiedliwość nie przestaje zaskakiwać. Wyszli z pomysłem, który może wpłynąć na życie codzienne każdego Polaka. Mianowicie, chcą wytworzyć banknot z wizerunkiem tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To kolejny już zabieg partii Jarosława Kaczyńskiego uczczenia zmarłych w tragedii w Smoleńsku.

Pomysł ten powstał w głowach polityków Prawa i Sprawiedliwości w związku ze zbliżającą się 10. już rocznicą tego tragicznego wydarzenia. Prawicowi politycy chcą uczcić ją poprzez wydanie banknotu ze wspomnianym wcześniej wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego. Dotychczas partia proponowała zmiany nazw skwerów, placów, parków, lotnisk, rond czy nazwanie nowych obszarów publicznych na cześć zmarłych. Nikt jednak nie spodziewał się pomysłu z banknotem.

Nie ma żadnych przeszkód, a wręcz jest to wskazane. Lech Kaczyński zasługuje, by pojawić się na banknocie” – stwierdziła Ewa Cicholska z Prawa i Sprawiedliwości. „Dla mnie to wybitna postać, nie ode mnie zależy decyzja w sprawie banknotu, ale każde upamiętnienie tak wielkiego człowieka jest godne. Można się nad tym pochylić, bo to był człowiek wyjątkowy” – dodała parlamentarzystka PiS Barbara Dziuk w rozmowie z WP. Przypomnijmy, że wyszła już kiedyś moneta z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego, lecz była ona tylko pamiątkowa.

Czytaj dalej

Foto: flickr/Kancelaria Premiera
Źródło: innpoland.pl, shareinfo.pl, Wirtualna Polska