Prezes NBP upokorzony przez posła PSL. „Jak mamy wygrać walkę z inflacją, skoro pan Glapiński skręca kierownicą w lewo, a pan premier Morawiecki skręca w prawo?”

W Polsce jest coraz wyższa inflacja. Jak przekazał Główny Urząd Statystyczny w kwietniu wyniosła ona już 12,3 procent. W bardzo złej sytuacji są także kredytobiorcy, którym po raz kolejny podniesiono stopy procentowe. O obecnej sytuacji w kraju rozmawiano w niedzielnym wydaniu programu „Kawa na ławę”, emitowanym na antenie TVN24. Mocno oberwało się w nim prezesowi Narodowego Banku Polskiego, Adamowi Glapińskiemu. 

„Rada Polityki Pieniężnej podniosła wczoraj wszystkie stopy procentowe o 0,75 pkt proc. Stopa referencyjna, główna stopa NBP, wzrosła z 4,5 proc. do 5,25 proc.” – poinformował kilka dni temu NBP. To głównie na ten temat dyskutowano w programie „Kawa na ławę”. Jednym z gości był Dariusz Klimczak z PSL. Nie oszczędził on gorzkich słów pod adresem samego Adama Glapińskiego. „Prezes Glapiński z rozbrajającą szczerością powiedział, że polityka pieniężna rządu jest sprzeczna z polityką Narodowego Banku Polskiego. Jak mamy wygrać z inflacją, skoro pan prezes Glapiński skręca kierownicą w lewo, a premier Morawiecki w prawo” – ostro podsumował.

Czytaj dalej

Źródło: tvn24.pl, rdc.pl
Foto: YouTube.com Onet News