Prezydent Krakowa nie wytrzymał po materiale w „Wiadomościach”. Zerwał współpracę z TVP!

29 kwietnia w „Wiadomościach” Telewizji Polskiej wyemitowano materiał pod nazwą „Kontrowersyjne wydatki samorządów”. Jednym z polskich miast, jakie zostały w nim wymienione, jest Kraków. Kraków stojący nad finansową przepaścią zaciska pasa. Nie brak opinii, że pustki w miejskiej kasie, to nie tylko konsekwencje koronawirusa, ale przede wszystkim wcześniejszych nietrafionych zakupów i niedoszacowanych inwestycji – mogliśmy usłyszeć na antenie. 

Na te mocne oskarżenia postanowił zareagować sam Jacek Majchrowski. Prezydent Krakowa napisał pismo do prezesa stacji Macieja Łopińskiego. Zerwał on w nim współpracę z Telewizją Polską dot. przeprowadzenia Eurowizji Junior w Krakowie. Jeśli ktoś mi zarzuca, że wydaję pieniądze bezsensownie, na rzeczy zupełnie niepotrzebne, a później mówi, żebym dał 1,5 mln złotych na organizację Eurowizji Junior, to widzę pewną sprzeczność. Napisałem, że nie mogę „wyrzucać pieniędzy” – czytamy. Na stronie „Eurowizja TVP” na Facebooku pojawiła się już informacja, że wydarzenie to odbędzie się w Warszawie.

Odkrywamy karty❗️💪 Move The World – Rusz Światem 🌍 to hasło tegorocznej, 18. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior,…

Publiée par Eurowizja TVP sur Samedi 16 mai 2020

Czytaj dalej

Źródło: lovekrakow.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Foto: Flickr.com Piotr Drabik