Prezydent Poznania masakruje Kaczyńskiego! Jego słowa o obecnej sytuacji w kraju są hitem sieci

COVID-19, szerzej znany pod nazwą “koronawirus” zbiera śmiertelne żniwo. Na ten moment w Polsce Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że zarażonych jest 5341 osób, z czego 164 z nich zmarło. Promyk nadziei na poprawę sytuacji daje to, że blisko 300 osób wyzdrowiało. Wciąż niepewne są losy wyborów prezydenckich, które planowo odbyć się mają 10 maja. Jednym z pomysłów Prawa i Sprawiedliwości na ich przeprowadzenie są wybory korespondencyjne.

Do obecnej sytuacji w kraju odniósł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Podczas transmisji na żywo na Facebooku z jego ust padły ostre słowa. Oberwało się głównie prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu, którego nazwał „psychopatą”. Dzisiaj w wyniku demokratycznych wyborów władza skupiona jest w rękach psychopaty. Nasz największy dramat to fakt, że niezależność premiera i prezydenta jest nie taka, jaka powinna być w państwie. Mamy sytuację chorego państwa, które musi poradzić sobie z wielkim problemem, pandemią, z tym, by ratować życie i zdrowie ludzi. To jest na dzisiaj nasz największy dramat  – mówił.

Prezydent Poznania postanowił podziękować również medykom w całej Polsce za ich poświęcenie i ciężką pracę w tym trudnym czasie. Nie ma środków, by wystarczająco wesprzeć służbę zdrowia, która przez lata była zaniedbywana. Problemem są także osoby, które dziś czekają na planowe operacje. Dzisiaj służba zdrowia jest na kolanach i tylko dzięki poświęceniu medyków ta sytuacja jeszcze jest pod kontrolą. Dziękuję im za to, bo mimo niedofinansowania walczą za nas, stoją na posterunku.- dodał.

Czytaj dalej

Źródło: epoznan.pl, natemat.pl
Foto: YouTube.com Fakty RMF FM, TVP Info screen