Prof. Matczak w piekielnie ostrych słowach uderzył w PiS! „Ludzie obecnej władzy nie mają pomysłu na czynienie dobra…”

Profesor Marcin Matczak był gościem podcastu na antenie Radia ZET. Wypowiedział się on tam w nieprzychylnych słowach o obecnej partii rządzącej, Prawu i Sprawiedliwości. Swoje najważniejsze kwestie postanowił udostępnić również w formie wpisów na Twitterze, gdyż, jak napisał, chce, aby wybrzmiały. „Kilka godzin przed czwartkowymi wydarzeniami udzieliłem Radiu ZET wywiadu na temat Pegasusa. Chcę powtórzyć jego najważniejsze tezy, aby wybrzmiały” – rozpoczął.

Państwo, które nielegalnie inwigiluje swoich obywateli, chce uczynić z nich niewolników. Chce wtargnąć w ich prywatność, poznać ich intymność, marzenia, plany, wszystko po to, aby móc nimi manipulować. Prawo do prywatności jest najściślej związane z wolnością – kiedy ktoś wie o tobie wszystko, może zrobić z tobą wszystko. Może zmanipulować, zaszantażować, zniszczyć twoje plany i zabić twoje marzenia. Dlatego nielegalna, totalna inwigilacja jest narzędziem każdego totalitaryzmu. Ludzie obecnej władzy nie mają pomysłu na czynienie dobra, więc rządzą przez czynienie zła. Przez nienawiść, napuszczanie ludzi na siebie, przez kłamliwą propagandę” – kontynuuje.

Inwigilacja jest dla PiS sposobem na rządzenie poprzez szukanie haków. Być może wynika to z wiary, że ludzie mogą robić rzeczy, których ta władza oczekuje, tylko ze strachu. Bo tak biednie mało jest rzeczy, które można dla tej władzy robić z przekonania. Wbrew propagandzie to PiS jest ubecką wdową. Ludzie kierujący PiS, ukształtowani w totalitarnym PRL-u, zostali wrzuceni w świat demokracji, którego nie rozumieją, zostali opuszczeni przez esbecką mentalność i brakuje im jej. Ludzie PiS czują się w świecie demokratycznym samotni i bezradni bez metod SB, nie umieją w nim żyć, tolerując odmienność, wolność i prywatność. Dlatego przywracają do życia esbeckie metody, kupując system totalnej inwigilacji, i wykorzystują go przeciwko własnym obywatelom. Duch władzy, która totalnie podsłuchuje swoich obywateli, jest duchem komunistycznego prokuratora, duchem esbeka, duchem donosiciela, który jest przekonany, że ludzie są do szpiku kości źli, bo sam taki jest” – zakończył.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Profesor Matczak, youtube/gazeta.pl
Źródło: twitter.com/wsamraz