Prof. Środa zaorała Hołownię. Jej słowa obiegają sieć! „Hołownia lekceważy prawa kobiet, może w domu uznaje partnerstwo ale…”

Szymon Hołownia jest kontrowersyjną postacią w Polskiej polityce. Internauci postanowili przypomnieć słowa profesor Magdaleny Środy z 2020 roku, kiedy to podczas ostatnich wyborów prezydenckich postanowiła wbić szpilę liderowi partii Polska2050. Wpis ze słowami prof. Środy ma na ten moment ponad 5 tysięcy pozytywnych reakcji Polaków. „Dostało mi się od was całkiem nieźle z powodu krytyki Hołowni, niektórzy pisali, że „ciotka” to metafora, ja też mogę napisać, że „cham” to metafora” – rozpoczęła profesor.

Te posty przypominają toczka w toczkę te, które dostawałam krytykując Dudę podczas jego pierwszej kampanii. Ileż wtedy było zachwytów, dosłownie takich jak przy obecnym kandydacie. Że niezależny, młody, dynamiczny… że prawnik, że żona w porządku i że kandydat nie ma nic wspólnego z episkopatem. No i że Komorowski to nieruchomy staruch (jakby „wuj” dzisiaj). Nie wiem jaką pozycję zajmują teraz byli zwolennicy kulturalnego i nowoczesnego Dudy, ale ja mam wrażenie deja vu, historia się powtarza. Gdy Hołownia zainstaluje nam krainę religijnego fundamentalizmu, jego obecni zwolennicy zamilkną, nikt się do niego nie przyzna. Ale będzie za późno. Znam i obserwuję Hołownię od lat. To człowiek Kościoła, który wykorzystuje swoją sławę i nowoczesne metody by zainstalować nam fundamentalizm. Hołownia lekceważy prawa kobiet, może w domu uznaje partnerstwo ale w przestrzeni publicznej jest seksistą i przedstawicielem wojującego patriarchatu. Oby nie wygrał bo nie jest żadną alternatywą dla Dudy” – powiedziała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet Rano, youtube/Szymon Hołownia Oficjalny
Źródło: facebook.com/Kompas.AnnaSaraniecka