Prof. Strzembosz miażdży Kaczyńskiego. Wystarczyły mu dwa zdania, aby upokorzyć prezesa PiS!

Pierwszy Sędzia Sądu Najwyższego oraz aż do dziś obrońca praworządności w Polsce, prof. Adam Strzembosz udzielił wywiadu dla Gazety Wyborczej. Ostro skrytykował on w nim prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Laureat nagrody specjalnej Polskiej Rady wypowiedział się również o braku przyzwoitości partii rządzącej podczas panującej pandemii.

Nie jest to zasada konstytucyjna, ale jest to zasada niezbędna dla funkcjonowania w sytuacjach krytycznych, a taką teraz w Polsce mamy. Poza skutkami zdrowotnymi są też ogromne konsekwencji gospodarcze, a co za tym idzie społeczne. Upadek przedsiębiorstw, wzrost bezrobocia, wzrost agresji z powodu ograniczonych możliwości poruszania się. W tak bardzo głębokim kryzysie gospodarczym, prawnym i społecznym nie da się funkcjonować bez minimum przyzwoitości” – stwierdził w wywiadzie dla euroactiv.pl.

Polski prawnik udzielił również wywiadu Dorocie Subbotko z Gazety Wyborczej, gdzie uderzył w Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudę. „Dla mnie Kaczyński nie jest przedstawicielem polskiej inteligencji, bo inteligent dąży do dobra wspólnego, niekoniecznie z własnym interesem. On działa wprost przeciwnie” – mówił o prezesie PiS. „Wśród przestępców jest rozpowszechnione „pójście w zaparte”. Pan prezydent idzie w zaparte. Bo przecież wielu wybitnych konstytucjonalistów wyraźnie określiło, że złamał, jego własny promotor, wiele wydziałów prawa” – odpowiedział zapytany o Andrzeja Dudę.

Czytaj dalej

Foto: flickr.com/Piotr Drabik
Źródło: polityczek.pl, euroactiv.pl, Gazeta Wyborcza