Prof. Strzembosz ostro o ustawie kagańcowej. Ziobro w ogniu krytyki po odpowiedzi na jego słowa!

Wieczorem 4 lutego niespodziewanie gruchnęła informacja o podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy nazwanej przez opozycję „kagańcową”. Ma ona na celu dyscyplinować sędziów, którzy sprzeciwiają się ideologi Prawa i Sprawiedliwości. Były I prezes Sądu Najwyższego pojawił się przed siedzibą SN, gdzie ostro uderzył w partię rządzącą.

Dalsze funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej SN jest działaniem przestępczym, a ukaranie przez nią sędziego Pawła Juszczyszyna jest bezprawne i nieuzasadnione” – powiedział prof. Adam Strzembosz przed budynkiem Sądu Najwyższego. W radiowej Jedynce gościem był Zbigniew Ziobro, który skrytykował słowa profesora. „Nie wiem, czym należy wyjaśniać tego rodzaju niemądre i nieprawdziwe stwierdzenia prof. Adama Strzembosza. Czy takim głębokim poczuciem winy za to, że wprowadził w błąd, a jak wielu mówi, oszukał polskie społeczeństwo z początku lat 90.?” – mówił.

On był odpowiedzialny za reformę sądownictwa, obiecywał solennie, publicznie, że sędziowie sami się oczyszczą. Jaki był efekt? Jedna osoba usunięta z zawodu” – dodał. Słowa te nie spodobały się internautom, którzy postanowili wyjaśnić go w sieci. „Takie czasy,mierny student,nie zdał aplikacji,ale jedno co umie to ustawić sie politycznie.Ziobro nie bylinigdy nie będzie autorytetem,bo nic bez polityki nie osiągnie, niestety był i pozostanie zerem.Mali ludzie zawsze deprecjonują mądrzejszych bo wiedza ,ze im nigdy nie dorównają” – napisała jedna z internautek. „W cywilizowanym chrześcijańskim kraju, takie słowa wypowiadane o człowieku z wielkim autorytetem zawodowym i moralnym, byłyby niemożliwe! Wstyd, panie ministrze! Wstyd!! Władza mija, pamięć zostaje!” – dodała kolejna.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet News, youtube/Obywatele RP
Źródło: natemat.pl