Przesadzony żart dziennikarza TVP o Jachirze szokuje internautów. Skandaliczna reakcja telewizji!

Kilka dni temu Klaudia Jachira opublikowała na Twitterze obszerny wpis, w którym wyraziła swój sprzeciw wobec decyzji Elżbiety Witek. Posłanka KO napisała na Twitterze, że „bez uchwały marszałkini Witek w Sejmie uczciła Łupaszkę, którego oddział dokonał masakry na litewskiej ludności cywilnej w Dubinkach”. Podczas gdy posłowie prawicy uczcili jego pamięć minutą ciszy oraz okrzykami „cześć i chwała bohaterom”, posłowie opozycji albo wyszli z sali, albo nie wstali ze swoich miejsc.

Bez uchwały marszałkini Witek w Sejmie uczciła Łupaszkę, którego oddział dokonał masakry na litewskiej ludności cywilnej w Dubinkach. Zgłosiłam sprzeciw i opuściłam salę. Jakim prawem wymusza się na posłankach i posłach, by czciły osoby, których powinniśmy się wstydzić? Skandal!” – napisała Jachira. Dziennikarz TVP3 Opole, Zbigniew Górniak zareagował na jej słowa. „Szukam programu komputerowego, który pozwoli ogolić na łyso zdjęcia poseł Klaudii Jachiry” – napisał we wpisie, który szybko został usunięty. Portal „wirtualnemedia.pl” poprosił o zabranie głosu autora wpisu, jak i samą Telewizję Polską.

TVP miało stwierdzić, że „Pan Zbigniew Górniak nie zostanie ukarany, gdyż w swojej wypowiedzi zaprezentował przede wszystkim patriotyczną postawę i zdrowy system wartości, których nie umniejsza żartobliwa forma„. Dziennikarz był natomiast oburzony tym, iż „wirtualnemedia.pl” żąda od TVP przeprosin za jego słowa. „Zamieściłem go jako osobistą, świadomą, złośliwą i nacechowaną tragikomizmem, aczkolwiek zaledwie metaforyczną, reakcję na zbrukanie przez część posłów RP pamięci polskiego żołnierza niepodległościowego „Łupaszki” podczas posiedzenia 8 lutego br., kiedy to uhonorowano Wyklętego. Poseł Jachira była wśród protestujących, a padła ofiarą mojego żartu, ponieważ jest autorką wyjątkowo skandalicznego wpisu na temat samego faktu uhonorowania, jak i osoby „Łupaszki”. Jej walka z pamięcią „Łupaszki” trwa już zresztą od kilku lat i obfituje w dużo bardziej nikczemne opinie” – dodał.

Czytaj dalej

Foto: facebook.com/JachiraKlaudia, youtube/Polskie Radio24
Źródło: natemat.pl, wirtualnemedia.pl