PSL połączy siły z PiS?! Kaczyński rozmawiał już z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem

Coraz więcej słyszy się o planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcji rządu. Informacje te potwierdził prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński. Ten udzielając wywiadu dla tygodnika „Sieci” powiedział więcej o planowanych zmianach, o powrocie Jarosława Gowina do partii oraz poinformował, że odbył już nawet rozmowy z liderem Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na temat potencjalnej koalicji.

To szczególnie ważne w obecnej sytuacji, gdy walczymy z kryzysem gospodarczym. Dotychczas pojawiały się sprawy, którymi zajmowano się jednocześnie w trzech ministerstwach. Każdy, kto trochę się zna na zarządzaniu, wie, że to musi powodować konflikty, nieporozumienia, wydłużać czas podejmowania decyzji. A często bywa i tak, że kiedy decyzja zapadnie, obciążona jest elementami niemerytorycznymi. Liczę, że zmieni się poziom koordynacji, nadzoru. Powtarzam, to zabieg w istocie techniczny, mający jednak wobec koalicyjnego charakteru naszych rządów oraz innych uwarunkowań, które w polityce zawsze występują, także pewien aspekt polityczny. Nie chodzi o żadną wielką reformę dla reformy, ale większą sprawność rządzenia i działania” – mówił prezes partii rządzącej.

Zapytany przez dziennikarza o koalicję z PSL Kaczyński odpowiedział: „Rozmawialiśmy z panem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i rzeczywiście jest trochę inny niż niektórzy politycy PSL, z którymi zdarzało nam się rozmawiać w okresie ostatnich 30 lat, ale generalnie rzecz biorąc, to człowiek, wydaje się stać jednoznacznie po drugiej stronie (…) Wiemy, że są tam tacy, którzy chcieliby inaczej, ale są obecnie za słabi, by coś zmienić„. Wypowiedział się również o powrocie do PiS Jarosława Gowina. „Z jednej strony byłoby to pożyteczne, bo zamknęłoby pewien niedobry etap. Ale z drugiej dla ludzi mniej wyrobionych politycznie byłoby to trudne do przyjęcia. W naszym klubie reakcje na to byłyby złe. (…) W oczach wielu w maju przekroczył granicę, której nikt nie powinien przekraczać” – stwierdził.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Fakty RMF FM, youtube/naTemat.pl
Źródło: wsieciprawdy.pl