Putin podał warunki zakończenia wojny! Przekazał je w rozmowie z prezydentem Francji

Wciąż eskaluje agresja Rosji na Ukrainę. Dziś na granicy ukraińsko-białoruskiej odbyła się pierwsza runda pokojowych rozmów obu delegacji. Dodatkowo z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem rozmawiał prezydent Francji, Emmanuel Macron. To właśnie podczas tej rozmowy lider Rosji miał przedstawić warunki zawieszenia broni. Jak potwierdziła głowa Francji, rozmowę z Putinem przeprowadził na prośbę Wołodymyra Zełenskiego.

Jak informuje przedstawiciel prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, podczas pierwszej tury rozmów delegacji Rosyjskiej i Ukraińskiej dyskutowano na temat kwestii przerwania ognia i działań bojowych na terytorium Ukrainy. Po 6 godzinach rozmów delegacje rozjechały się do stolic swoich krajów, aby podjęte decyzje miały możliwość wdrożenia. Za kilka dni odbyć mają się drugie rozmowy, a według członka rosyjskiej delegacji Władimira Miedinskiego, odbędą się one tym razem na granicy polsko-białoruskiej.

Świat obiegła także wiadomość o rozmowie telefonicznej pomiędzy prezydentami Francji i Rosji. Pałac Elizejski poinformował, iż Macron żądał wstrzymania ataków wymierzonych w cywilów oraz ich miejsca zamieszkania, zachowania całej infrastruktury cywilnej oraz zabezpieczenia głównych dróg,  a w szczególności drogi na południe od Kijowa. Lider Rosji miał wyrazić chęć działania i przedstawić warunki zawieszenia broni na terenie Ukrainy. Wstępnymi warunkami do tego ma być uznanie Krymu jako terytorium rosyjskie, „denazyfikacja” rządu ukraińskiego i „status neutralny” Kijowa.

Czytaj dalej

Źródło: polsatnews.pl, twitter.com/LukaszBok