Renata Dancewicz dostała propozycję od TVP. Jej odpowiedź nie spodoba się Kurskiemu!

Popularna aktorka Renata Dancewicz nierzadko wypowiada się na tematy polityczno-społeczne. Aktorka, która przez wielu Polaków kojarzona jest z serialem „Na Wspólnej”, otwarcie wspiera społeczność LGBT+. Tym razem udzieliła wywiadu, w którym wbiła szpilę obecnej władzy. Ujawniła także, że dostała propozycję wzięcia udziału w castingu do nowego programu Telewizji Polskiej. 

Podczas rozmowy została ona zapytana m.in. o to, jak według niej traktowana jest przez rząd społeczność LGBT. „Nie jestem w stanie pojąć, że można kogokolwiek traktować w ten sposób. To jest bardzo niesprawiedliwe i nieprzyzwoite. Mam znajomych, których córka z partnerką i dzieckiem wyjechała dwa lata temu do Hiszpanii. Wiedziała bowiem, co je tu czeka. To naprawdę chore, że rządzących interesuje to, kto z kim sypia i co robi w łóżku. Nikogo nie powinno to obchodzić. To intymna sprawa, podobnie jak wiara. Nie rozumiem też, jak tęcza może kogokolwiek obrażać – a już zwłaszcza obraz Matki Boskiej czy zdjęcie papieża. Jakiś absurd! Myślę, że nawet Witkacy by tego nie wymyślił” – odpowiedziała.

Prowadzący zapytał ją także, czy zagra w produkcji Telewizji Polskiej. Odpowiedź Dancewicz nie przypadnie do gustu szefowi stacji, Jackowi Kurskiemu. „Kilka lat temu zagrałam w „Wojennych dziewczynach”, mimo że PiS już był u władzy. Ostatnio dostałam propozycję, żeby wziąć udział w castingu do nowego projektu TVP, ale odmówiłam. Bo to, co teraz dzieje się w Telewizji Polskiej, jest naprawdę… widowiskowe. Jeśli mam wybór, nie chcę brać w tym udziału” – stwierdziła. „Nie wiem, czy zachowałabym się tak samo, gdybym nie miała za co żyć i to byłaby moja jedyna szansa na zarobek. Może i bym się zgodziła. W końcu jestem tylko aktorką. Ale dopóki nie muszę tego robić, to nie robię” – dodała.

Czytaj dalej

Foto: youtube/Onet Rano, youtube/TVP Info
Źródło: plejada.pl