Rozpoczął się strajk nauczycieli. Szokujący komentarz Kwaśniewskiego!

Jak poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego, dzisiaj tj. 8 kwietnia rozpoczął się strajk nauczycieli. Ma on trwać, aż do momentu, w którym osiągną oni swoje postulaty. Prawdopodobne jest więc, że obejmie on egzaminy zewnętrzne gimnazjalne, które odbędą się 10,11 i 12 kwietnia oraz egzaminy ośmioklasistów przypadające na 15, 16 oraz 17 kwietnia.

Swój komentarz na ten temat wystosowało już wielu polityków, a dołączył do nich nasz były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Był on gościem w programie „Fakty po Faktach” na antenie TVN24. Prowadząca program, Katarzyna Kolenda-Zaleska, zapytała go co sądzi o rządowym planie podwyżek dla nauczycieli. „Rząd stara się wychodzić z propozycjami, które brzmią nieźle. Ale popełnił zasadniczy błąd – nie można prowadzić polityki rozdawniczej spodziewając się, że inne grupy nie upomną się o swoje. Wiedzą, że budżet jest napięty” – odpowiedział.

Dodatkowo stwierdził, że głos powinna zabrać minister finansów Teresa Czerwińska, a ta jak się okazuje unika kontaktu z mediami. „Minister finansów milczy, nawet nie wiem, jaki ta pani ma głos! To się nie trzyma kupy” – dodał. Kwaśniewski poparł jednak propozycję rządu jeśli chodzi o wzrost płac do 2023 roku. Nauczyciele dyplomowani mieliby wówczas zarabiać średnio 8100 złotych. Jedynym warunkiem byłby wzrost nauczycielskiego pensum z 18 do 24 godzin na tydzień.

Źródło: natemat.pl
Foto: youtube/Kabaret Czwarta Fala