Rząd miesza w ustawie o IPN. Nadejdą szokujące zmiany!

Opozycja może po części świętować. To właśnie przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali, że ta ustawa to ściema i na nic się nie zda. Przypomnijmy styczniową aferę, kiedy to partia rządząca postanowiła wprowadzić nowelizację ustawy o IPN. Nowelizacja zakładała kary pieniężne, a nawet odsiadkę w więzieniu.

Konsekwencje takie mogły spotkać każdego za obrażanie Polski i przypisywanie jej zbrodni III Rzeszy. Jak poinformował Marek Kuchciński – „Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o #IPN. Celem projektu jest modyfikacja przepisów prawa dotyczących zasad ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego”. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało usunięcie z ustawy o IPN przepisów karnych. Minister Jacek Sasin wypowiedział się szerzej na temat zmian w ustawie dla RadiaZET.

Nie ma żadnego wycofywania się. Jest korekta tych zapisów. Ten spór o słowa ma wielkie znaczenie. My się nie wycofujemy z zasadniczego celu, jaki tej ustawie przyświecał, czyli skuteczna walka o dobre imię Polski, ale też analizujemy sytuację, patrzymy, jak te przepisy skutecznie ten cel pozwalają osiągać i doszliśmy do przekonania, że najbardziej skuteczną metodą walki o dobre imię Polski jest dochodzenie do tego na drodze cywilnej – powiedział polityk. W internecie już teraz wybuchła wielka burza, a internauci stwierdzili, że PiS tylko ośmieszył Polskę.


Źródło: se.pl
Foto: własne